Pomysły na prezenty dla dzieci 12-24 miesięcy

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zaczyna się odwieczny problem każdego rodzica. "

Co kupić dziecku w prezencie?"

Dzieci  powyżej 3 lat, najczęściej mają już swoje gusta jeśli chodzi o zakres zainteresowań. Jedne lubią klocki LEGO, inne samochody, inne lalki a jeszcze inne uwielbiają zajęcia kreatywne, typu malowanie, rysowanie, wyklejanie... Oczywiście wiele wyborów naszych maluchów podyktowana jest wszechobecnym "bombardowaniem" ze strony telewizji, sklepów, gazet różnych propozycji na prezenty dla nich. Jednak to już inna historia.

Dzisiaj chciałabym skupić się na prezentach dla dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. 

Swojemu starszemu Maciejkowi (za 8 dni kończącemu 7 lat), prezenty wybieram według jego zainteresowań. Teraz jego zainteresowania obracają się wokół tematu II Wojny Światowej i żołnierzy tych czasów.  Pewnie wielu z Was, podobnie jak ja, mając starsze dzieci nie ma już problemu w z wyborem. Problem zaczyna się u młodszych dzieci. 

My jako rodzice staramy, się aby zabawki, które kupujemy naszym dzieciom, nie tylko zaspokajały ich potrzebę zabawy ale także uczyły. Moje 8 letnie doświadczenie pracy z dziećmi, nauczyło mnie, że mały człowiek od kiedy potrafi nas zrozumieć, chce być traktowany jak pełnoprawny członek małej społeczności jaką jest rodzina. Od urodzenia staram się traktować swoje dzieci tak aby miały one odczucie, że uczestniczą we wszystkich funkcjach działania życia rodzinnego. Pomagają gotować, sprzątać. Daję im wybór w co chcą się ubrać, oczywiście w granicach rozsądku :)

Uważam, że zabawki dla dzieci powinny przez swoją funkcjonalność pomóc dziecku przygotować się do nauki użytkowania przedmiotów codziennego użytku lub zapoczątkować proces działań przyczynowo-skutkowych. Dzieci w tym wieku mają ogromną chęć poznawania nowych rzeczy, słów, obsługi sprzętów, poznawania zapachów, faktur, wszystkimi zmysłami a naszym zadaniem jako rodziców jest umożliwienie im tego.

Zapraszam do obejrzenia moich propozycji :)

Zabawki dla dzieci w wieku 12-18 miesięcy


1. Popularne cymbałki. Najlepsze są drewniane, wytrzymałe, bezpieczne a dźwięk jaki wydają jest przyjemne dla takiego maluszka.

2. Różne rodzaje wież. Zdjęcia poglądowe w smyku, jednak prawdopodobnie można znaleźć taniej :) Fisher Price, MULA z IKEA, HANOI.

3. Sortery różnego rodzaju:Autobus zwierzaki, kostka

4. Różnego rodzaju przebijanki, np. MULA

5. Dla dziewczynek szmaciane lalki

6. Pchacze, plastikowe z sensorycznymi elementami lub drewniane.


Zabawki dla dzieci w wieku 18-24 miesięcy1. Sprzęty domowego użytku: kuchnia, warsztat, zestaw do zamiatania, łóżeczko dla lalek itp.

2. Drewniane klocki: z literkami i cyframi, kolorowe kształty, drewniane dopasywanki (owoce, geometria, geometria2 itp.

3. Figurki zwierząt: domowe, dzikie, ptaki, itp.

4. Książki:

"Animalium"


"Botanicum"


"Księga dźwięków"Pucio uczy się mówićBardzo długa gąsienicaCiało bez tajemnicStarajcie się kupować dzieciom zabawki drewniane, pomalowane nietoksycznymi farbami. Takie zabawki są bardziej trwałe, bezpieczniejsze i mogą służyć przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pomysły na prezenty dla dzieci 12-24 miesięcy

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zaczyna się odwieczny problem każdego rodzica. " Co kupić dziecku w prezencie?" Dziec...