Co na katar - jak to co, KATAREK

Dzisiaj chciałam przedstawić produkt, który pomógł jakoś oddychać Maciejkowemu Bobasowi podczas kataru. Kupiłam go jak Bobas był jeszcze mały i używam go do dziś. Podczas tego kataru Mały radził sobie już dość dobrze z wydmuchiwaniem noska ale nadal Katarek okazał się wybawieniem w niektórych sytuacjach np. kiedy Bobas był śpiący i mający zły humor nie miał ochoty na dmuchanie noska.


Na początku chciałam kupić Nosefridę ale pani w aptece odradziła mi. Poleciła natomiast Katarek, który podłącza się do odkurzacza. Przyznam, że przeraziło mnie to, bałam się siły ssącej, ale niepotrzebnie. Dzięki wbudowanym filtrom, siła jest bardzo mała a jednak równomierna. A to właśnie tego nie można uzyskać używając NoseFridy.

A oto informacja ze strony producenta:

KATAREK odsysa zalegającą wydzielinę dzięki odpowiednio zmodyfikowanej sile ssącej domowego odkurzacza (800-1500W). Jednostajna siła ssąca wytwarzana przez odkurzacz po odpowiednim zmniejszeniu w komorze redukcyjnej odciągacza gwarantuje skuteczność zabiegu, jest bezpieczna dla dziecka dodatkowo szybko oczyszcza nos i zatoki. Przeźroczysta budowa pozwala w łatwy sposób ocenić charakter i ilość wydzieliny.


Jak wspomagać leczenie kataru?

Usuwać zalegającą wydzielinę. Zalegający katar jest niebezpieczny gdyż może powodować powikłania jak: zapalenie ucha, zatok, oskrzeli, a nawet płuc. Po za tym dzieci do pierwszego roku życia oddychają tylko noskiem. W utrzymaniu drożności noska pomoże skutecznie odciągacz kataru dostępny w aptekach i sklepach dziecięcych.

Inhalacje olejkami eterycznymi. Katar stanowi przeciwwskazania do codziennej kąpieli dziecka. Kąpiele można wzbogacić w zioła lub olejki eteryczne, które oprócz efektu inhalującego drogi oddechowe wpływają na zmniejszenie przekrwienia śluzówek dróg oddechowych. Olejki eteryczne zawierają substancje, o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym (uwaga: zdarzają się dzieci uczulone na mentol lub inne składniki zawarte w tego typu preparatach.

Rozgrzewające maści, żele i zioła wspomagają lecznicze dziecka. Należy stosować je na klatkę piersiową i plecy dziecka. Maści rozgrzewające i żele ziołowe dostępne są w aptekach bez recepty (maść kamforowa itp.). Można podawać zioła w postaci herbatek i naparów. Działaję one rozgrzewająco, napotnie i przeciwzapalnie.

Dieta chorego dziecka. Wskazane jest spożywanie dużych ilości płynów i stosowanie diety bogatej w witaminę C. Nawodnienie rozrzedza wydzielinę, a witamina C stymuluje układ odpornościowy.

Nawilżenie noska solą fizjologiczną lub rozcieńczoną woda morską.

Smarowanie kremem. Od ciągłego wycierania, skóra wokół noska może zostać podrażniona, co najpewniej objawi się zaczerwienieniem, dlatego używaj miękkich materiałów i smaruj te miejsca tłustym kremem;

Zapraszam na stronę producenta: http://www.katarek.pl/

3 komentarze:

  1. nasz malec jest jeszcze za mały na katarek, ale słyszałam, że jest bardzo dobry:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Katarek jest od pierwszego miesiąca, ja mojemu stosowałam już jak miał 2,5 miesiąca. Powiem szczerze, że łatwiej takiemu małemu brzdącowi wyciągnąć katar z noska, niż takiemu prawie 2 latkowi, jakim jest mój Maciuś :D

      Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Pomysły na prezenty dla dzieci 12-24 miesięcy

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zaczyna się odwieczny problem każdego rodzica. " Co kupić dziecku w prezencie?" Dziec...